Άρης-ΠΑΟΚ 36-37 (2η περίοδος)

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Ο ΠΑΟΚ προηγείται του Άρη με 37-36 στο γεμάτο Αλεξάνδρειο, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της εξ αναβολής αναμέτρησης της 18ης αγωνιστικής της Basket League.

Ο Δικέφαλος του Βορρά πήρε το προβάδισμα στο φινάλε της πρώτης περιόδου μετά το καλό ξεκίνημα του Άρη και “έχτισε” μία διαφορά ασφαλείας (13-21 στο πρώτο δεκάλεπτο).

Οι “ασπρόμαυροι” είχαν το πάνω χέρι και στις αρχές της β΄ περιόδου διατηρώντας το προβάδισμα με διαφορά ασφαλείας, με κορυφαίο τον Χαραλαμπόπουλο.

Ο Άρης μείωσε σε 30-32 στο τελευταίο τρίλεπτο, έχοντας μπροστάρη στην επίθεση τον Τσαϊρέλη. Το ημίχρονο έληξε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με μόλις έναν πόντο διαφορά.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.