Ημίχρονο: Κροατία-Ελλάδα 3-1

|
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ

Όλα στραβά πήγαν για την Εθνική μας ομάδα στο πρώτο ημίχρονο του πρώτου αγώνα μπαράζ με την Κροατία στο Ζάγκρεμπ.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρίσκεται πίσω στο σκορ με 3-1 μετά τα πρώτα 45 λεπτά του κρίσιμου παιχνιδιού, παρουσιάζοντας πολύ κακή αμυντική λειτουργία με τεράστια κενά.

Στο 13΄ άνοιξε το σκορ ο Μόντριτς με πέναλτι που κέρδισε ο Κάλινιτς, όταν ο Καρνέζης έκανε κακό κοντρόλ, έχασε την μπάλα και στη συνέχεια τον ανέτρεψε. Στο 19ο λεπτό ο Κάλινιτς με τακουνάκι όντας αμαρκάριστος στην καρδιά της ελληνικής άμυνας έκανε το 2-0.

Η Εθνική μείωσε στο 30΄ με κεφαλιά του Παπασταθόπουλου μετά από κόρνερ του Φορτούνη, όμως πάνω που άρχισε να ισορροπεί και ξαναμπήκε στο ματς, οι Κροάτες πέτυχαν και τρίτο γκολ στο 34΄, με κοντινή κεφαλιά του Πέρισιτς που βρέθηκε ανενόχλητος στην περιοχή μας.

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.