Το γκολ της Ολιμπίκ και η ισοφάριση του ΠΑΟΚ (VIDEO)

|
THESTIVAL TEAM

Από στημένη φάση άνοιξε το σκορ η Ολιμπίκ Ντόνετσκ στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ για τον τρίτο προκριματικό του Europa League για να έρθει η ισοφάριση για τους Θεσσαλονικείς δέκα λεπτά αργότερα.

Μετά από σέντρα του Μπογκντάνοφ στο πρώτο δοκάρι, ο Μάτος θα χάσει τον Μπιλένκι, ο οποίος θα ανοίξει το σκορ για την Ολιμπίκ Ντόνετσκ στο 49′.

Μετά από δύο επικίνδυνες φάσεις για την άμυνα του ΠΑΟΚ ήρθε η ισοφάριση για τον «Δικέφαλο του Βορρά» στο 59′.

Ο Πέδρο Ενρίκε έκανε φανταστική ενέργεια περνώντας δύο αντιπάλους του και με διαγώνιο σουτ, μέσα στην περιοχή, «έγραψε» το 1-1 για την ομάδα του Στανόγιεβιτς.

Πηγή: sda.gr