Πέρασε με άγχος από την Χαλκίδα ο Άρης, 80-77 την Κύμη

|
THESTIVAL TEAM

Αν και δυσκολεύτηκε και χρειάστηκε τη διαδικασία της παράτασης, ο Άρης πήρε το διπλό στην έδρα της Κύμης στη Χαλκίδα επικρατώντας με 77-80.

Οι “κιτρινόμαυροι” παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων στο δεύτερο ημίχρονο, μετά από ένα εξαιρετικό 2ο δεκάλεπτο και βρέθηκαν ακόμα και να κυνηγούν το σκορ, μέχρι το άστοχο σουτ του Ντραγκίσεβιτς 2 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας (71-71).

Οι κακές επιλογές των γηπεδούχων και η συγκέντρωση του Άρη στο έξτρα 5λεπτο έπαιξαν το ρόλο τους για να φύγει η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη με το διπλό από την Χαλκίδα.

Στο τέλος πάντως, ο Άρης είχε 0/4 βολές και έπαιξε με τη φωτιά, ωστόσο, η Κύμη δεν κατάφερε να κάνει νέα ανατροπή και συμβιβάστηκε με την ήττα…

Ακολουθήστε το Thestival στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον κόσμο.